امروز : شنبه، 10 اسفند 1398

دانلود Ziarat Ashora v3.3.1 برنامه زیارت عاشورا صوتی برای اندروید

1397.08.6 Arya 18601 بازدید 0 نظر گوگل پلی
زیارت عاشورا

یکی از دعاهایی که در میان مسلمانان و به خصوص اهل تشیع بسیار مرسوم است، زیارت عاشورا میباشد. محبان اهل بیت و افرادی که در مراسم سوگواری امام حسین(ع) شرکت میکنند، بدون تردید این دعا را بارها قرائت نموده و از اجر آن برخوردار شده اند. این اپلیکیشن بسیار کاربردی توسط جناب آقای علی عبدالهی تولید شده و جالب است بدانید در جشنواره سال 1393 نرم افزار برگزیده مذهبی از نگاه مردم شد ! همچنین توسط این اپلیکیشن به متن زیارت عاشورا همراه با ترجمه فارسی و قرائت زیبای زیارت توسط صدای استاد فرهمند دسترسی خواهید داشت.

رابط کاربری:
در این برنامه، کاربران با مطالعه متن سروکار دارند و بدین ترتیب نیاز به یک رابط کاربری ساده، روان و سریع احساس میشود. تولیدکنندگان “زیارت عاشورا” استانداردهای لازم در این زمینه رعایت کرده اند بطوریکه دسترسی به فهرست و استفاده از امکانات موجود به راحتی انجام میپذیرد.
از لحاظ ظاهری برای این اپلیکیشن اندرویدی میتوانیم به نقاط قوتی مانند رنگ بندی هماهنگ، فونت مناسب و خوانا با قابلیت تغییر سایز و تعویض نوع و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی اشاره کنیم. چیدمان مرتب عناصر صفحه هم به این لیست اضافه میشود و علاوه بر موارد ذکر شده، باید به وجود حالت مطالعه در شب و اسکرول سریع صفحه نیز امتیازی اختصاص دهیم.
حال که همه چیز تکمیل است بهتر بود تنظیمات درنظر گرفته شده به منظور تغییر سایز و نوع فونت به صورت پیشرفته تری پیاده سازی گردد تا کاربران قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند. البته این موضوع، نکات مثبت “زیارت عاشورا” را تحت تاثیر قرار نمیدهد و مهم تر از آن، عدم وجود نقص در رابط کاربری برنامه میباشد.

کاربرد:
محتوای برنامه فوق، کاملا مشخص بوده و کمبود در آن میتوانست باعث تعجب ما شود. نکته قابل توجه بخش بندی متن دعا به تفکیک فرازهای آن است که ترجمه آن نیز به نمایش درمی آید. امکان عدم نمایش ترجمه فارسی هم وجود دارد و مهم تر از همه این موارد، پخش صوت دلنشین در “زیارت عاشورا” میباشد.
یکی از قابلیت های جالب این برنامه اندرویدی، اسکرول خودکار صفحه در هنگام پخش صداست. درواقع با رفتن به هرفراز، صفحه پیمایش شده و رنگ پس زمینه متن تغییر می یابد. از دیگر امکانات جانبی “زیارت عاشورا”، ذخیره آخرین محل مطالعه شده توسط شما میباشد تا در مراجعه بعدی، قرائت دعا را از همان فراز از سربگیرید. همچنین امکان پخش صوت به صورت جداگانه برای هر فراز وجود دارد. راهنمای برنامه نحوه این کار را به خوبی توضیح داده است.
به نظر میرسد اپلیکیشن فوق به امکانات دیگری احتیاج ندارد اما قابلیت انتخاب متن و به اشتراک گذاری آن و همچنین ابزار جستجو، میتوانست در کارایی بیشتر برنامه موثر واقع شود. البته وظیفه اصلی “زیارت عاشورا” به نحو احسن انجام میشود و کمبودهای ذکر شده تاثیری در آن ندارد.

برخی از ویژگی های نرم افزار زیارت عاشورا برای اندروید :
امکان فوق العاده اسکرول خودکار متن همراه با صدا
پشتیبانی از زبان فارسی حتی در گوشی هایی که زبان فارسی ندارند!
قابلیت ذخیره هر فراز برای مشاهده در زمانی دیگر
قابلیت پخش صدا از فرازی خاص
فونت اختصاصی در برنامه
حالت مطالعه در شب
بزرگنمایی قلم برای مطالعه راحت تر
امکان غیر فعال کردن نمایش ترجمه
محیط کاربری مدرن و زیبا و سریع
پشتیبانی از اندروید 2.1 به بالا ( بیش از 95% اندروید های بازار )
فعال بودن چرخش صفحه
قابلیت اسکرول سریع برای اندروید 3 به بالا

اطلاعات فایل :
  • حجم فایل : 6.13 مگابایت
  • توسعه دهنده : علی عبداللهی
  • نیاز به اندروید : 2.1 و بالاتر