طلسم زمین لرزه | Earthquake Spell

نویسنده: Arya | 7708 بازدید
18 تیر 1394

روش کار اسپل یا طلسم زمین لرزه | Earthquake Spell
اسپل زمین لرزه بر روی ساختمان ها (به جز مخزن ها) تاثیر دارد و به آن ها آسیب میزند. با توجه به سطح، از ۸٪ تا ۱۲٪ از مقدار باقی مانده ی سطح سلامت ساختمان را کم میکند.

نکات خیلی مهم:
آسیب ایجاد شده توسط این اسپل، درصدی هست (اولین باره که از این نوع آسیب در بازی مشاهده میکنیم.) مثلا اگر یک تون هال سطح ۱۰ با مقاومت ۵۵۰۰ رو فرض کنید، یک اسپل زمین لرزه ی سطح ۴، میتواند ۶۶۰ مقدار آن را کم کند. وقتی که بخواهید برای دومین بار روی همان تان هال با مقاومت ۴۸۴۰ (که باقی مانده) بیندازید، فقط ۵۸۰ آسیب ایجاد میشود. در این حالت، نمیتوانید با ۱۰ تا اسپل زمین لرزه، هر تون هالی رو که میخواهید نابود کنید.

توضیح ساده تر با یک مثال: فرض کنید از یک ظرف آب، ۱۲ درصدشو کسر کنید، مجدد ۱۲ درصد مقدار باقیمانده رو کسر کنید، هرچقدر هم این روند رو ادامه بدید، مقدارِ آب، صفر نخواهد شد! البته با اسپل زمین لرزه امکان تخریب ساختمان های در شرف نابودی وجود داره و این یک استثنا هست.

طلسم زمین لرزه | Earthquake Spell


اسپل زمین لرزه، تاثیر ۴ برابری روی دیوارها داره و میتونه ساختمان های نزدیک به ویرانی رو نابود کنه.

روش استفاده از اسپل زمین لرزه
شاید این سوال ایجاد بشه که با وجود اسپل لایتنیگ، چرا باید از این اسپل استفاده کنیم؟ جواب اینه که به دلیل نوع آسیب (درصدی بودن) برای آسیب زدن به ساختمان های مقاوم تر مناسب تر هست. دلایل بعدی هم اینه که نصف لایتنینگ جا میگیره، هزینه و زمان کمتری میبره، در منطقه ی اثرش (همون دایره) آسیب یکسان ایجاد میکنه (لایتنینگ در مرکز بیشترین آسیب رو ایجاد میکنه و هرچی از مرکز دور بشیم آسیب کمتره) و از همه مهمتر، روی دیوار ها تاثیر بسیار بیشتری داره.موارد استفاده از اسپل زمین لرزه
تخریب دیوار ها :
با استفاده از ۴ اسپل زمین لرزه (حتی سطح یک) میتونید هر دیواری رو (حتی دیوار سطح ۱۱) رو تخریب کنید! مزیت این اسپل بر دیوار شکن ها این هست که اولا والبرکر ها ممکنه در راه کشته بشن، دوما ممکنه راه رو اشتباه برن و دیوار مورد نظر رو تخریب نکنن. برای تخریب دیوارهای داخل بیس عالی هست و مثل تصویر زیر، میتونه شکاف بسیار بزرگی در وسط بیس، جایی که رسیدن والبرکر ها به اون تقریبا غیر ممکنه، ایجاد کنه.
طلسم زمین لرزه | Earthquake Spell


همچنین اسپل زمین لرزه، در نابود کردن محل های اتصال دیوارها و مخصوصا دیوار های دو یا چند لایه، بسیار موثر هست. (مثل تصویر زیر) که اینکار از طلسم رعد و برق بر نمیاد.
طلسم زمین لرزه | Earthquake Spell


تخریب ساختمان ها:
بر خلاف دیوارها، استفاده از اسپل زمین لرزه روی ساختمان ها کاملا بیهوده و غیر کاربردی هست. برای نمونه، در عکس زیر، ۷ اسپل زمین لرزه روی یک Air Defense انداخته شده و سطح سلامت اون حتی به نصف هم نرسیده!
طلسم زمین لرزه | Earthquake Spell


برای تخریب ساختمان ها، هنوز هم بهترین گزینه ی ممکن، اسپل لایتنینگ هست. شاید استفاده از اسپل زمین لرزه روی دیوارها، باعث ایجاد آسیب در ساختمان ها بشه و ادامه ی اتک آسونتر انجام بشه، اما استفاده از اون به تنهایی برای تخریب ساختمان ها غیر ممکن هست. نتیجه میگیریم اسپل لایتنینگ با وجود اسپل زمین لرزه یا پویزن، هنوز جایگاهشو حفظ خواهد کرد و استفاده از اسپل زمین لرزه برای تخریب ساختمان هایی مثل Town Hall، Air Defense، Mortar و Inferno Tower بی فایده هست.

نابود کردن تون هال با اسپل
شاید به این فکر افتاده باشید که با اسپل زمین لرزه میشه به تنهایی تون هال رو تخریب کرد که در بالا توضیح دادیم غیر ممکن هست. مثال زیر رو در نظر بگیرید:

یک تون هال سطح ۱۰ با مقاومت ۵۵۰۰ و اسپل زمین لرزه سطح ۴ (تخریب ۱۲٪) و لایتنینگ اسپل سطح ۶ با مقدار تخریب ۴۵۰:

اسپل زمین لرزه ۶۶۰ از مقاومت را کم می کند و ۴۸۴۰ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۵۸۰ از مقاومت را کم می کند و ۴۲۶۰ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۵۱۱ از مقاومت را کم می کند و ۳۷۴۹ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۴۵۰ از مقاومت را کم می کند و ۳۲۹۹ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۳۹۵ از مقاومت را کم می کند و ۲۹۰۴ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۳۴۸ از مقاومت را کم می کند و ۲۵۵۶ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۳۰۷ از مقاومت را کم می کند و ۲۲۴۹ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۲۷۰ از مقاومت را کم می کند و ۱۹۷۹ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۲۳۷ از مقاومت را کم می کند و ۱۷۴۲ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۲۰۹ از مقاومت را کم می کند و ۱۵۳۳ تا باقی می ماند.
اسپل زمین لرزه ۱۸۴ از مقاومت را کم می کند و ۱۳۴۹ تا باقی می ماند.اگر به جای دو اسپل آخر، از لایتنینگ استفاده کنیم، باز هم تون هال قابل تخریب نیست.

(میتونید برای فهم بهتر آسیب درصدی، مقدار آسیب ایجاد شده در اولین و آخرین اسپل رو مقایسه کنید. در عین یکسان بودنِ نوع اسپل، مقدار آسیب از ۶۶۰ به ۱۸۴ رسیده است.)

نکته ی بعدی اینه که اعداد بالا مربوط به تون هال سطح آخر بود، آیا میشه این کارو با تون هال های سطح پایین انجام داد؟ پاسخ همچنان منفی هست چون نوع آسیب درصدی هست.

نتیجه اینکه تخریب تون هال فقط با اسپل، کاری غیر ممکن هست. مخصوصا با اقدام اخیر سوپرسل در رابطه با ایجاد مقاومت برای مخازن در برابر اسپل ها، امکان زدن تون هال با اسپل، غیر منطقی هست.

بیشتر بخوانید:

  1. 20 مرداد 1394 13:24
    نپسندیدم 0 پسندیدم
    میترا | ميهمان
    وقتی جامپینگ هست چرااینو بزنیم؟

دانلود جدیدترین برنامه ها و بازی های اندروید
گت اندروید از بروزترین سایت های اندرویدی در ایران از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده و همچنان در خدمت شما کاربران گرامی است.